Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     



UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
GRAUŽIKAI | BŪTINA ŽINOTI | VETERINARO PATARIMAI

GRAUŽIKAI


Graužikai susilaukė didelio populiarumo dėl nesunkių auginimo sąlygų, nedidelio ūgio, neaukštos kainos. Dažniausiai auginami graužikai: dekoratyviniai triušiai, jūrų kiaulytės, šinšilos, degu, dekoratyvinės žiurkės, smiltpelės, žiurkėnai ir vis didėjančio susidomėjimo sulaukiantys prerijų šuniukai.

Gyvena.
Vidutinė graužikų gyvenimo trukmė yra 2 – 10 metų. Trumpiausiai gyvena žiurkėnai, žiurkės, jie dažniausiai sulaukia 2 – 3 metų amžiaus. Ilgesne gyvenimo trukme pasižymi jūrų kiaulytės, triušiai, šinšilos, jie gali sulaukti 10 metų amžiaus, tačiau yra žinomi ir ilgesnės gyvenimo trukmės atvejai

Mityba. Graužikai maitinami specializuotais pašarais, kuriuose yra reikiamas maistinių medžiagų kiekis, jie yra praturtinti baltymais, riebalais, kalciu, fosforu, nepakeičiamomis aminorūgštimis, bei vitaminais. Narvelyje visuomet turi būti šviežio vandens, jį būtina keisti kasdien. Be jau minėto specializuoto maisto graužikams papildomai galima duoti daržovių, vaisių. Kasdien būtina duoti šieno (sauso, nesupelijusio, maloniai kvepiančio). Pavasarį galima maitinti žole. Ją duokite mažais kiekiais, kad nesutriktų žvėrelio žarnyno veikla. Jokiu būdu neduokite drėgnos ir sukaitusios žolės! Dantų nutrynimui, duokite graužti beržo, ievos, jaunos pušies, obels šakelių, specialių graužimui skirtų lazdelių aplipintų grūdais, kreidos. NEGALIMA duoti saldumynų! Gyvūnėlio neperšerkite, nes jis greitai tunka, o tai kenkia jo sveikatai.

Vakcinacija. Iš graužikų vakcinuojami tik triušiai. Triušiai vakcinuojami vieną kartą metuose. Vakcinuojami PESTORIN MORMYX vakcina, kuri apsaugo nuo triušių virusinės hemoraginės ligos ir miksomatozės (triušių maras).

Triušiai pirmą kartą vakcinuojami sulaukus 3 mėnesių ir po to vakcinuojami praėjus metams.
Svarbu žinoti, kad nevakcinuotų triušių NEGALIMA vesti į lauką ir maitinti žole, kuri skinama lauke, nes neturėdami pakankamo atsparumo virusinėms ligoms triušiai gali lengvai jomis užsikrėsti. Tam netgi nėra būtinas tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais, pakaks to, kad triušiukas pasivaikščios ten, kur prieš kurį laiką praėjo sergantis gyvūnas.

Dažniausiai pasitaikantys susirgimai:

o Įvairios odos problemos (grybelis, išoriniai ir vidiniai parazitai).
o Pododermatitas.
o Įvairios traumos.
o Navikiniai susirgimai.
o Peraugę dantys.
o Triušių maras.
o Kvėpavimo takų susirgimai. Būtina nepamiršti, kad šie maži padarėliai yra labai jautrūs skersvėjams.

Kaip išsirinkti sveiką graužiką? Apžiūrėkite, kaip atrodo mažylių tėvai, pažiūrėkite ar gražus, blizgantis, be praplikimų, pleiskanų, šašelių ir parazitų kailis. Akys neparaudusios, nepatinusios. Nečiaudintys ir judrūs.

Įsigijus naują augintinį patariama parodyti jį veterinarijos gydytojui profilaktinei apžiūrai.
 
LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.